Зворотній зв'язок
гривня грн
Каталог товарів

Освітлення в системах відеоспостереження

Категорії

На сьогоднішній день сучасні світові виробники всесвітньо відомих систем спостереження пропонують найрізноманітніших функціонал камер, що забезпечує їм високий рівень фіксації відеоінформації. Що стосується освітлення в системах спостереження, то це дуже важливий аспект насамперед ще й тому, що він здатний значно знизити витрати на зберігання відомостей в самій системі спостереження і забезпечити високу якість незалежно від часу доби.

Характеристики більшості відеокамер забезпечують стандартні рівні робочої освітленості в діапазоні від 0,1 лк, що передбачає високоефективну роботу в умовах низького освітлення. Потрібно враховувати, що значне зниження рівня освітлення тягне за собою автоматичне підвищення швидкості кодованого зображення від кожного елемента в мережі, що в кінцевому підсумку значно підвищує загальні витрати на зберігання відомостей в системі.

Проблема полягає в тому, що в умовах низького освітлення більшість пристроїв висувають високі вимоги до пропускної сприйнятливості і відправляють дані з підвищеною швидкістю відеопотоку, що передбачено технологією автоматизованої регулювання посилення сигналу відео зображення, при цьому значно збільшуючи рівень шуму картинки. Потрібно розуміти, що стиснення відеопотоку полягає в усуненні несуттєвою інформації з метою значного зменшення розміру файлу, тому, як наслідок високий ступінь стиснення передбачає низька якість зображення.

Отже, зробимо висновок про те, що додаткове освітлення камер абсолютно необхідно, для забезпечення надійної і якісної системи відеоспостереження.

Переваги звичайного освітлення для камер відеоспостереження:

 1. Можливість самостійно висвітлити необхідний кут огляду камери для конкретного об'єкта.
 2. Можливість придбання економного та бюджетного обладнання для системи відеоспостереження.
 3. Можливість обладнання системи освітлення автоматичної спрацювання за допомогою датчиків руху, з метою економії електроенергії.

Недоліки звичайного освітлення:

 • Візуальне акцентування уваги на камерах спостереження.
 • Можливість небажаного відключення освітлення.
 • Трудомісткий монтаж.

Переваги ІК освітлення в відеокамерах:

 1. Вбудований ІК освітлення не вимагає додаткових витрат на встановлення окремих ІК прожекторів, іншого освітлення, або витрат на камери з більш високочутливими характеристиками.
 2. IP пристрої забезпечують також харчування ІК освітлення за допомогою PoE, герметичний роз'єм моделей дозволять позбутися від комутаційного короба.
 3. Вбудоване освітлення забезпечує відеокамер компактний розмір, що тягне за собою невелику вітрова навантаження і малопомітність пристроїв для стороннього погляду. При цьому камери мають цілковиту і перевірену функціональність з налагодженою виробником светоавтоматікой пристрою.
 4. Моделі з ІК освітленням не вимагають високого рівня посилення сигналу, тому алгоритми стиснення кодеров, реєстраторів служать з максимальною продуктивністю.
 5. Застосування ІК підсвічування в умовах низького освітлення, забезпечує відеокамер високу роздільну здатність і гарна якість картинки з дуже низьким рівнем шуму.
 6. ІК освітлення непомітно для людського ока.
 7. ІК підсвічування виключає потребу в безмірному обсязі сховища відомостей, а крім цього, деякі ІК освітлювачі обладнані інноваційною технологією 3D розсіювання (Black Diamond), яка здатна висвітлювати одночасно передній і задній фон об'єкта спостереження , тим самим створюючи рівномірне зображення, без засвічених зон.

Аби бути об'єктивним, слід зазначити існуючі недоліки пристроїв з ІК освітленням:

 • Кут ІК підсвічування іноді не збігається з кутом огляду пристрою, однак відомі виробники пропонують деякі моделі з досить широким кутом підсвічування, що забезпечує хорошу картинку, але вимагає великих витрат енергії, що небажано при харчуванні по PoE.
 • Відображення ІК світла від компонентів відеокамери, який при потраплянні на об'єктив, створює небажаний ефект димки на картинки (фарбування козирка чорною фарбою практично усуває цей ефект).
 • ІК світло здатне відбиватися від розташованих поблизу елементів будівлі, предметів та іншого, а також може створювати небажану відображення від опадів, що проявляється у вигляді яскравих спалахів на зображенні.
 • Даний вид підсвічування досить привабливий для комах, що сприяє появі забруднень на об'єктиві.
 • ІК підсвічування працює за принципом пріоритету найближчої зони, тобто будь-який об'єкт, що знаходиться ближче до відеокамери, стає яскравим і перешкоджає спостереженню за віддаленими об'єктами.

Так або інакше, для повноцінної роботи Вашої системи спостереження , проблема освітлення системи в темний час доби буде одним з головних питань. В даному випадку дуже важливо не помилитися і зробити єдиний і правильний вибір в залежності від індивідуальних особливостей Вашого об'єкта спостереження.

 

Установка відеоспостереження і світлодіодних прожекторів в Харкові


Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину