Зворотній зв'язок
гривня грн
Каталог товарів

Як організувати відеоспостереження в приватному будинку (на дачі)

Категорії

При організації системи відеоспостереження для приватного будинку, як правило, ведеться робота по встановленню зовнішніх камер. Охоплення прилеглої до будинку території забезпечується з урахуванням організації потрібного числа зон спостереження, під кожну зону визначається ступінь деталізації.

 Основні завдання відеоспостереження

У заміському будинку систему відеоспостереження рекомендується встановлювати з урахуванням наступних місць:

 • межі ділянки;
 • межі будинку;
 • територія двору;
 • вхід в котедж;
 • вхід на ділянку.

Головна місія відеоспостереження це зафіксувати несанкціоноване проникнення на територію будинку третіх осіб і забезпечити можливість їх впізнання. Для цього важливо, щоб вбрання обладнання могло вести запис і складати відеоархів.

При проектуванні системи відеоспостереження вирішується питання, які камери (тип, кількість) забезпечуватимуть загальний огляд території, а які слід помістити на окремих ділянках для деталізації обстановки. При грамотному підході до питання реально отримати ефективне в усіх відношеннях відеоспостереження при помірних витратах.

Забезпечення відеоспостереження

На сьогоднішній день на ринку надані такі варіанти камер для video спостереження для приватного будинку, дачі, котеджі:

 1. Аналогові камери & ndash; легкі в експлуатації, не обтяжать бюджет, досить надійні. Моделі останніх розробок не поступаються за якістю IP варіантів. Аналогове відеоспостереження нового покоління також може працювати через Internet, дозволяючи вести контроль в online режимі і переглядати архів з мобільних пристроїв.
 2. IP камери стануть ідеальним рішенням при створенні бездротової системи і забезпечення віддаленого доступу до камер по Інтернету. Фахівці звертають увагу, що в якості вуличної камери варто вибрати модель з регульованим фокусною відстанню об'єктива. Якщо планується створення складної масштабируемой системи відеоспостереження з розгалуженою системою комунікацій, то її встановлення та налаштування рекомендується довірити професіоналам в цій області.

Допоміжне обладнання

Для облаштування системи відеоспостереження в приватному будинку або на дачі крім камер будуть потрібні також:

 1. Кабель. Варто вибирати коаксіальний (знадобляться додаткові комунікації для харчування) або комбінований кабель. Від якості кабелю залежить рівень відеосигналу. Для IP камер використовують UTP кабель того ж типу, що й на комп'ютері в конкретному будинку.
 2. Блок живлення. Якщо передбачається встановлювати багато камер, то буде потрібно кілька блоків живлення.
 3. Видеорегистратор, а при організації складної системи відеоспостереження багатоканальний відеореєстратор.
 4. Жорсткий диск.

Якщо придбати готовий комплект відеоспостереження, не доведеться підбирати кожну частину окремо.

Відеоспостереження своїми руками

Першим етапом є складання плану розміщення камер. Продумуючи план ділянки, і визначаючи області контролю важливо не допустити утворення сліпих зон (над якими немає нагляду).

Для якісної загальної огляду використовують камери з помірним фокусною відстанню і великим кутом бачення. Щоб спостерігати за конкретним об'єктом підбирають пристрій з довгофокусним об'єктивом. Необхідно проконтролювати, щоб поле зору об'єктива не перекривали об'єкти на зразок дерева, сараю, козирка даху і т.д.
Другий етап це вибір і покупка обладнання. До третього етапу відноситься монтаж системи відеоспостереження.

Поетапна установка системи відеоспостереження

Коли закуплено все необхідне обладнання, можна приступати безпосередньо до монтажу системи video спостереження. Перше що потрібно зробити це прокласти кабель від камер до того місця де буде розташовуватися відеореєстратор. Розумним рішенням буде приховати кабель від сторонніх очей, а також від впливу зовнішнього середовища. Фахівці радять помістити кабель в спеціальну захисну трубу, а потім прокласти в траншеї. Для камер на зовнішніх стінах будівлі переважно робити введення конкретно в області їх розміщення.

Камери розподіляються по території двору і будинку в повній згоді з планом. До камер приєднуються кабелю. Не зайвим буде ознайомитися з інструкціями, що додаються до обладнання, оскільки кожен окремий випадок має свої нюанси.

Кращим місцем для розташування відеореєстратора стане внутрішнє приміщення будинку, де його не зможуть дістати небажані гості. Для того щоб налаштувати кут огляду найкращим чином знадобиться злагоджена робота двох осіб. Завдання одного - перебувати поруч з монітором, завдання другого & ndash; налаштувати камери.

При бажанні можна створити цілу охоронну систему, яка, крім відеоспостереження, включає тривожну сигналізацію, датчики задимлення, шуму, злому дверей і т.і.

 


Коментарі
Александр
07.07.2020, 00:18
Замечательная статья. Можно продолжить цикл статьями "Как организовать полёт на Марс" и "Как научиться программировать на Си" При этом текст статьи почти не изменится.
МИР БЕЗОПАСНОСТИ
07.07.2020, 09:54
Александр, Вы, безусловно, специалист и в Си, и в полетах на Марс... напишите, плиз, про присвоение начального значения переменной при ее объявлении, используя слова "частный дом", "коаксиальный кабель" и "монтаж системы видеонаблюдения". А мы почитаем и оценим Ваш талант. Принимаете вызов?
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину