Зворотній зв'язок
гривня грн
Каталог товарів

Чи потрібен звук у відеоспостереженні

Категорії

Протягом останніх кількох років відеоспостереження набирає все більшу і більшу популярність. І це цілком закономірно. Власники власного бізнесу отримали можливість убезпечити себе, свої володіння і використовують можливості технологій.

На сьогоднішній день відеоспостереження ведеться практично скрізь: у магазинах, банках, машинах, офісах і навіть на вулиці. Одне з найпопулярніших місць, де встановлюють спостереження - це супермаркети, даний метод спостереження допомагає запобігти безлічі крадіжок.

Але, як правило, відеоспостереження ведеться без звуку. По-перше, камери стеження, які працюють тільки на запис відео доріжки - дешевше. По-друге, потрібно менше місця на жорсткому диску для ведення запису. Ну, і по-третє, закон забороняє відеозапис зі звуком в офісі, так як запис аудіодоріжки порушує право громадянина на недоторканність особистого життя.

Однак є різні ситуації, і в деяких моментах наявність в запису звуку може істотно допомогти. Наприклад, відеоспостереження, яке ведеться в магазині або банку, після його закриття, направлено на допомогу співробітникам поліції в розкритті злочинів, пов'язаних з крадіжками. Якщо ведеться тільки відео спостереження, то слідчі отримують дуже скромну інформацію: скільки було людей, якого вони були зросту і статури.

Більш детальну інформацію отримати дуже важко, так як грабіжники завжди підковані і використовують маски, рукавички, камуфляж. А якщо є додатково аудіо ряд, тут з'явиться більше шансів знайти і покарати винних, так як можна впізнати грабіжника по голосу, можна почути їх переговори і дізнатися їх подальші наміри. Тому, з точки зору захисту власного бізнесу, варто витратити кошти на установку більш дорогої апаратури, яка буде якісно працювати на вас.

Для того, щоб захистити власну оселю і автомобіль - також доцільніше використовувати відеоспостереження із записом звуку, з тих же причин, які ми вказали вище.

Звичайно, є ситуації, в яких використовувати запис відео зі звуком неприпустимо. Дуже часто роботодавці хочуть встановити стеження за своїми співробітниками в офісах, з метою контролю за їх роботою. Мотивуючи це тим, що на робочому місці людина не має права займатися нічим, окрім роботи. І в якійсь мірі він має рацію, але проконтролювати, що роблять співробітники в офісі можна і просто з відео доріжкою. А ось використовувати стеження із записом звуку - все ж не варто.

Перша причина - це незаконно, і може призвести до судових розглядів, де в результаті буде прав осіб, за яким вели незаконне стеження. Друга причина - це можливість втратити цінних співробітників і порушити загальну атмосферу в колективі. Якими б благими були наміри роботодавця, ні одному співробітнику не сподобається ситуація, в якій його кожне слово буде фіксуватися.

Важливо знати, що наявність відеоспостереження в офісі обов'язково має бути оголошено співробітникам.

На закінчення можна сказати, що відеоспостереження істотно полегшує життя і ведення бізнесу. Можна заздалегідь запобігти розкрадання (якщо наприклад камери встановлені в магазинах, на складах або пунктах огляду), з'являється більше шансів розкрити злочин, якщо воно все-таки відбулося, можна убезпечити своє житло, наявність відеореєстратора в автомобілі допоможе довести вашу правоту, у випадку спірної ситуації. Навіть камери, які встановлені на вулиці дуже часто допомагають органам правопорядку встановити і знайти винних.

Використовувати або не використовувати відеоспостереження з додатковою аудіодоріжкою залежить в першу чергу від місця, де вона буде встановлена. У деяких випадках це необхідність, яку не варто нехтувати.


Коментарі
Олег
28.12.2020, 12:40
Не вводите в заблуждение своих читателей. Нет в действующем законодательстве разграничений на видео и аудио и приведенная вами статья точно также применима к видеозаписи, если она ведется скрытно или без соответствующего согласия.
МИР БЕЗОПАСНОСТИ
28.12.2020, 15:00
Олег, совершенно верно, скрытая аудиозапись точно также как и скрытая видеозапись попадает под данную статью.
Олег
28.12.2020, 10:38
"Ну, и в-третьих, закон запрещает видеозапись со звуком в офисе, так как запись аудиодорожки нарушает право гражданина на неприкосновенность личной жизни." - интересно было бы узнать, какой Закон это запрещает
МИР БЕЗОПАСНОСТИ
28.12.2020, 12:30
Олег,
Стаття 182. УК України Порушення недоторканності приватного життя

1. Незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації, крім випадків, передбачених іншими статтями цього Кодексу, -

караються штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину