Зворотній зв'язок
гривня грн
Каталог товарів

Оцінка ефективності відеоспостереження

Категорії

Якщо ви прийняли рішення встановити відеоспостереження, спочатку необхідно визначиться який вид спостереження буде актуальний безпосередньо для вашого виду діяльності, яка з систем забезпечить максимальну ефективність при розумному бюджеті

Є кілька систем відеоспостереження, кожна з яких має свої сильні і слабкі сторони. Розглянемо кожну систему окремо.

Пряме відеоспостереження - принцип роботи дуже простий, зображення з камери передається на монітор співробітника, відповідального за охорону об'єкта, ведеться в безперервному режимі.
Ефективність даного методу залежить від декількох складових:

 1. Скільки картинок для спостереження доводиться на одного співробітника. Якщо їх чисто більш 4-х, то ефективність падає, саме через людський фактор.
 2. Фізичне і емоційний стан співробітника. Наскільки людина відповідально ставиться до роботи, чи достатньо мотивації.
 3. Умови праці операторів і графік їх роботи. Постійне перебування перед екраном монітора, істотно знижує ефективність. Тому дуже важливий позмінний графік. Один оператор не може знаходиться перед монітором більше 3-х годин без перерви.
 4. Якість картинки - яка в першу чергу залежить від обладнання, від правильної установки камери, освітлення, кута огляду.

Виходячи з того, що витрати на даний вид спостереження не обмежується тільки лише вартістю самого устаткування, а й тягне за собою постійну статтю витрат у вигляді заробітної плати операторам, установка даного виду відеоспостереження логічна лише в тих випадках, коли миттєва реакція на порушення вкрай важлива. Дуже важливо, щоб співробітник, який стежить за ситуацією був високо кваліфікований, так як 90% успіху залежить саме від нього.

Відеоспостереження із записом - принцип роботи, зображення з камери записується на жорсткий диск і при необхідності її можна переглянути в будь-який момент і обробити отриману інформацію. На відміну від попереднього методу, ефективність даного виду відеоспостереження в першу чергу залежить від технічних моментів:

 • якість відеокамер;
 • можливість роботи в автономному режимі;
 • параметри запису;
 • ведеться запис постійно, або запис йде за часом, або стоїть датчик руху;
 • правильне розташування відеокамери, чи немає "сліпих зон";
 • надійно захищене записуючий обладнання від втручання третіх осіб.

Ефективність даного виду спостереження важко недооцінити, так як отримані дані допомагають швидко оцінити ситуацію, встановити і знайти правопорушників. Дані з камери дають точний час проникнення на об'єкт і записують напрям в якому порушник зник.

І останній вид відеоспостереження - це приховане відеоспостереження. Це одна з найефективніших систем, проте використання її дуже обмежено, так як заборонений у багатьох країнах на рівні Конституції. Навіть є список обладнань, які можуть застосовувати тільки спецслужби. Але, тим не менш, розглянемо їх головні переваги: ​​

 1. ідеальне маскування, правопорушник не знає де розташована камера, не знає яку зону вона охоплює.
 2. захист від вандалів.
 3. часто злочинець не знає про наявність спостереження і не намагається приховати обличчя. А це дає більше шансів встановити його особистість.

Як оцінити ефективність відеоспостереження? 

Ефективність кожної системи відеоспостереження можна умовно розділити на: економічну, функціональну і вірогідну.

Економічна - одна з найважливіших. Перед установкою необхідно прорахувати витрати, які підуть на виготовлення відеоспостереження і співвіднести їх з рівнем можливих втрат. Наприклад: чи потрібно вам пряме відеоспостереження, чи зможете ви постійно платити гідну зарплату оператору або варто звернути увагу на спостереження із записом.

Функціональна - виконує запропонована система відеоспостереження вимоги. які ви перед нею ставите. Чи достатньо камер, вся чи територія охоплена, чи є можливість онлайн спостереження, тривалість зберігання записи.

Вероятностная - чи відповідає обладнання, системи безпеки в цілому, щодо ймовірності виявлення загрози. наприклад: наскільки ймовірним є, що камери зафіксують правопорушника в потрібний момент і що оператор встигне це помітити.

Кожен фактор вимагає професійної оцінки, якщо об'єкт вимагає високого ступеня захисту. Якщо ж вимога до безпеки знаходиться на низькому рівні, то буде досить оцінити функціональність.

Як підвищити ефективність відеоспостереження?

Абсолютно будь-яку систему відеоспостереження можна поліпшити і підвищити її ефективність. Ось декілька порад від професіоналів:

 • стежте за новими тенденціями на ринку відеотехніки і йдіть в ногу з часом.
 • використовуєте мікс різних систем: пряме спостереження паралельно із записом.
 • використовуйте "камери обманки", тим самим ви створите видимість повного охоплення території і зменшите кількість крадіжок.
 • обов'язково встановіть безперебійне живлення системи відеоспостереження. Навіть при екстреному відключенні енергії ви будете захищені.
 • використовуйте нинішні можливості інтернету і віддалене спостереження.
 • обов'язково приховуйте місцезнаходження записуючого обладнання, щоб зловмисник навіть при виявленні відеокамери не мав доступу до відеореєстратора. Даний прийом допоможе зберегти обладнання і запис на ньому.
 • оновлюйте програмне забезпечення
 • якщо є необхідність прямого відеоспостереження, підвищуйте кваліфікацію співробітників і збільшуйте штат для цілодобової ефективності системи.

Дуже важливо оцінювати ефективність системи відеоспостереження , найкраще оцінку проводити кілька разів на рік, щоб мати можливість виявити недоробки, оновити систему і захистити ваш бізнес і ваше майно.


Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину