Зворотній зв'язок
гривня грн
Каталог товарів

Встановлення камер відеоспостереження в громадських місцях

Категорії

Спеціальні технічні засоби, такі як камери відеоспостереження, використовуються повсюдно: в банках, школах, кафе, на робочих місцях і на жвавих вулицях. Посилені заходи безпеки або тотальне стеження? Для чого потрібно відеоспостереження в громадських місцях? Ця стаття допоможе розібратися в непростих питаннях.

Призначення вуличного відеоспостереження

Установка камер спостереження в громадських местах

Незважаючі на всі заходи органів захисту правопорядку, в Україні не рідкісні випадки правопорушень. Законодавство у сфері забезпечення безпеки громадян, держави і суспільства від тероризму зобов'язало оснастити всі місця масового скупчення людей системами відеоспостереження.

Такі системи відеоспостереження покликані вирішувати широке коло завдань:

 • Протидія суспільно небезпечної діяльності (тероризм, насильство, захоплення заручників);
 • Протидія заподіяння шкоди для життя або здоров'я людей (порушення громадського правопорядку, попередження конфліктів, бійок, нанесення тілесних ушкоджень, убивств);
 • Протидія здійсненню злочинних дій і нанесення шкоди власності (розбійні напади, підпали, грабежі, крадіжки, розкрадання, злодійство).

Камери відеоспостереження здатні:

 • Фіксувати правопорушення;
 • Фіксувати дату і час вчинення правопорушення; розпізнавати обличчя і ідентифікувати громадян; розпізнавати номери транспортних засобів;
 • Фіксувати кинуті об'єкти, і т.д.

За статистикою, записи з наявних камер спостереження вже дають позитивні результати: попереджаються протиправні дії і оперативно розкриваються злочини, за відеозаписами слідчі органи відновлюють хід подій і складають фотопортрети порушників, зростає відсоток розкриття справ. Установка камер відеоспостереження по периметру, всередині будівель і над входами в них актуальна в аеропортах, будівлях залізничних вокзалів, торговельних центрах, супермаркетах, заправних станціях і будь-яких інших об'єктах: це забезпечує безпеку відвідувачів, внутрішній правопорядок і попереджає правопорушення, допомагає знайти зловмисників, довести факт звершення правопорушення і покарати винних.

Законодавчі вимоги до організації системи відеоспостереження

Камери спостереження мають пряме відношення до втручання в приватне життя. Яким чином реалізується антитерористична діяльність і забезпечується громадська безпека?

Законодавство України:

 1. Закон України "Про боротьбу з тероризмом" з останніми змінами від 21 квітня 2011 року N 3266-VI.
 2. "Стаття 359. Незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації".
 3. Конституція України.

Основною вимогою правоохоронної системи є факт відкритого та відвертого відеоспостереження. Заборонено тільки прихована (неузгоджена) зйомка камерами відеоспостереження, тому всі громадські місця обладнані спеціальними попереджувальними знаками. Ведення прихованої відеозйомки дозволяється виключно за судовим рішенням правоохоронним органам.

Встановлення камер спостереження на об'єктах

Громадські місця, згідно наданим класу небезпеки, необхідно укомплектувати камерами спостереження, які здійснюють контроль в певних зонах, аналітику позаштатних ситуацій, що реагують на тривожні сигнали, відеозапис і вирішувати поставлені завдання:

 • Візуальний контроль;
 • Візуальний контроль з відефіксаціей;
 • Візуальний контроль і охорона правопорядку;
 • Комплексний візуальний контроль і охорона правопорядку з відефіксаціей окремих ділянок підвищеної небезпеки, з яких надходить тривожний сигнал;
 • Комплексний візуальний контроль і охорона правопорядку, з відефіксаціей окремих ділянок підвищеної небезпеки, з яких надходить повідомлення від охоронної, протипожежної систем, пристроїв СКУД і т.д .;

Трансляція сигналів і відеоданих державним і муніципальним службам і органам безпеки, в чиєму відомстві знаходиться охорона, запобігання і ліквідації НС на об'єкті.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину